Trzustka

Trądzik różowaty makijaż

Trądzik różowaty makijaż
5 (100%) 1 ocen

     Trądzik różowaty to współcześnie bardzo często występująca choroba. Do powstawania trądziku różowatego przyczynia się obecne tempo życia, stres, niewłaściwa dieta, wszechobecny pośpiech i inne. Trądzik różowaty to przypadłość dotykająca osoby dorosłe znajdujące się pomiędzy 30 a 60 rokiem życia.

Kto choruje na trądzik różowaty?

Częściej na chorobę zapadają kobiety. Wynika to z występujących różnic hormonalnych, a mianowicie u kobiet układ endokrynologiczny poddawany jest większym wpływom czynników powodujących jego destabilizacje, takich jak menstruacja, owulacja, ciąża oraz karmienie piersią. Biorąc pod uwagę określone sytuacje pojawia się tutaj zdecydowanie więcej szans ujawnienia się stanu zapalnego skóry. Nie leczenie tego stanu jest przyczyną powstania bardzo silnego oraz uciążliwego w leczeniu trądziku różowatego.

O diecie na trądzik różowaty: http://leczymyhemoroidy.pl/artykuly/tradzik-rozowaty-dieta/

Makijaż przy trądziku różowatym

      Makijaż to kwestia istotna dla kobiet. W związku z tym pojawia się tutaj ważne pytanie: Czy gdy jest obecny trądzik różowaty makijaż może być używany? Makijaż może być używany w sytuacji obecności trądziku różowatego. Nie istnieją bowiem dowody, które wskazują na brak możliwości stosowania makijażu, w przypadku trądziku różowatego. Jednakże istnieją odpowiednie zasady dotyczące sposobu aplikowania makijażu na cerę dotkniętą chorobą. Nie odpowiednie bowiem działanie w tym zakresie może przyczynić się do pogorszenia problemu.

     Jak więc gdy obecny jest trądzik różowaty makijaż powinien być aplikowany? W przypadku pojawienia się pierwszych objawów trądziku różowatego należy pamiętać głównie o tym, aby w trakcie nakładania makijażu nie pocierać czy też wgniatać skóry twarzy, gdyż to przyczynia się do je większego podrażnienia.

Ponadto ważną kwestią jest także, to aby do pielęgnacji nie stosować kremów lub preparatów mających właściwości rozgrzewające. Dokonując wyboru kosmetyków zdecydowanie należy sięgać po kremy pielęgnujące oraz odbudowujące.

Ważne jest także to aby kosmetyki te oparte były na naturalnych składnikach i nie zawierały zapachów, barwników, konserwantów czy parabenów, gdyż obecność tych elementów może dodatkowo drażnić naskórek oraz skórę właściwą. Ponadto należy kupować środki przeznaczone do pielęgnacji skóry naczyniowej. Pamiętać należy także o tym, aby do przemywania twarzy nie używać zbyt zimnej albo zbyt gorącej wody, co przyczynia sie do dodatkowego i niepotrzebnego podrażniania skóry.\

Jak zatem stosować makijaż?

     W przypadku makijażu stosowanego u osób dotkniętych trądzikiem różowatym należy zachować umiar. W danym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zupełna rezygnacja z makijażu, gdyż istnieje tu duże niebezpieczeństwo podrażnienia skóry i zwiększenia stanu zapalnego, przez którąś z substancji aktywnych zwartych w kosmetykach. Jednakże w tym przypadku istnieje ogromna pokusa zatuszowania właśnie zmian trądzikowych makijażem. Biorąc pod uwagę powyższe, należy mieć tutaj na względzie, że kosmetyki przeznaczone do makijażu powinny być bardzo łagodne oraz nie obciążać skóry.

     Warto również spojrzeć na swój problem w sposób kompleksowy i poza kosmetykami przeznaczonymi do wykonywania makijażu, zacząć stosować kosmetyki przeznaczone do leczenie trądziku różowatego. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, mających bardzo naturalny skład, przy stosowaniu których nie ma obawy o pojawienie się skutków ubocznych.

     Podsumowując makijaż na cerę dotkniętą trądzikiem różowatym powinien być stosowany najrzadziej jak to tylko możliwe. Powinien także być usuwany, gdy nie ma potrzeby noszenia makijażu, żeby skóra mogła swobodnie oddychać. Należy stosować także bardzo delikatne i łagodne kosmetyki, które nie zawierają żadnych szkodliwych substancji, konserwantów, barwników, zapachów i innych. Ponadto warto zastanowić się na stosowaniem prawidłowej diety oraz skorzystaniem z domowych sposobów walki z trądzikiem różowatym takich jak zioła.

5 odpowiedzi do artykułu “Trądzik różowaty makijaż

 1. cootsa22

  Jeśli chodzi o makijaż przy trądziku różowatym to ja używam podkładu kryjącego, ale bardzo cieniutkiego. Następnie delikatnie korektorem rozprowadzam na miejscach zaczerwienionych. Makijaż zmywam mleczkiem do skóry naczyniowej/wrażliwej, a następnie myję wodą z kranu:)

 2. sAmAnTa2

  Ja podczas leczenia trądziku różowatego nie używałam żadnych kosmetyków oraz nie robiłam makijażu. Bałam się, że mogłoby to pogorszyć moją sytuację. Jedynie co stosowałam to właśnie zestaw acnerose na trądzik różowaty. Wybrałam ich produkty, ponieważ oferują całodobową ochronę i pielęgnację skóry trądzikowej ^^

 3. sentaa123

  Warto zainteresować się zabiegami na trądzik jakie oferują kliniki medycyny estetycznej. Słyszałam, że efekty są bardzo szybko widoczne. Zabieg jest bezpieczny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Oczywiście przed zabiegiem należy odbyć konsultację z lekarzem 🙂

 4. Iga

  Trądzik różowaty jest przykrym schorzeniem. posiadam już go około 3 lat. Przetestowałam chyba wszystkie domowe sposoby na trądzik różowaty. Teraz po prostu staram się odpowiednio dbać o pielęgnację skóry, a jeśli robię sobie makijaż to słabiutki, przeważnie staram się unikać malowania.

 5. imusta

  Jeśli ktoś ma zamiar zdecydować się na zabieg laserowy usuwający trądzik to polecam laser Quadrostar Pro Yellow – jest to idealny laser na trądzik, ponieważ daje bardzo szybko zadowalające efekty oraz nie powoduje podrażnień naszej skóry, a zabiegi są dosyć tanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

58 − = 56