Trzustka

Jak skutecznie pozbyć się rozstępów?

Jak skutecznie pozbyć się rozstępów?
5 (100%) 31 ocen

Rozstępy są dziś dość powszechnym problemem, który dotyczy zarówno kobiet i mężczyzn. Rozstępy powstają głównie w czasie szybkiego przybierania na wadze, a także w ciąży. Zaliczają się one do specyficznego rodzaju blizn, które powstają w wyniku przerwania ciągłości głębokich warstw skóry. Jeśli naszym celem jest usuwanie rozstępów, najlepiej zacząć działać szybko. Rozstępy najlepiej usuwać w czasie, gdy dopiero się formują i mają różowe zabarwienie. Wtedy likwidacja rozstępów jest stosunkowo łatwa do osiągnięcia. Kiedy zmiany staną się białe dużo trudniej jest się ich pozbyć.

Jak się pozbyć rozstępów?

Na rynku można znaleźć mnóstwo kremów, które obiecują redukcję rozstępów. Codzienna pielęgnacja i nawilżenie skóry są bardzo ważne, ale nie są to skuteczne sposoby na rozstępy.
Usuwanie rozstępów dzięki specjalistycznym zabiegom jest o wiele lepszym rozwiązaniem:

Pollogen Legend – Surgen

Są to zabiegi na rozstępy wykorzystujące działanie ciepła oraz impulsów elektrycznych. Są one bardzo komfortowe i bezpieczne dla pacjenta, nie wymagają okresu rekonwalescencji. Działanie fali radiowej oraz prądu galwanicznego sprawia, że tkanki zostają pobudzone do regeneracji. Tworzą się nowe włókna kolagenu i elastyny, skóra jest widocznie odżywiona i ujędrniona, a rozstępy mniej widoczne.

Dermapen/ Mezopen

Zabieg ten pobudza skórę w sposób mechaniczny – stymulując ją do odnowy za pomocą głowicy zaopatrzonej w cieniutkie igiełki. Ponad to Dermapen/ Mezopen umożliwia aplikację składników aktywnych w głębokie warstwy skóry. Daje to rezultat nie tylko w postaci redukcji rozstępów, ale i innych blizn oraz przebarwień i cellulitu.

Palomar Emerge

Palomar Emerge to idealny laser na rozstępy. Usuwanie rozstępów laserem odbywa się poprzez wnikanie wiązki w głąb skóry, co pobudza tkanki do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny. Skóra bardzo szybko zaczyna się regenerować. Palomar Emerge jest to bardzo skuteczny sposób na rozstępy. Oprócz tego laser usuwa inne blizny, zmarszczki oraz cienie pod oczami. Do zabiegu nie potrzeba specjalnych przygotowań.

Mezoterapia igłowa

Jeśli zastanawiamy się, jak pozbyć się rozstępów, dobrym rozwiązaniem może okazać się również mezoterapia igłowa. Zabieg opiera się na wprowadzeniu do głębokich warstw skóry substancji odżywczych, co na rozstępy działa bardzo skutecznie. W tej metodzie stosowane jest osocze bogatopłytkowe, które przed zabiegiem jest specjalnie przygotowane przez kosmetologa. Jest to naturalny składnik naszego organizmu, który wpływa odżywczo na naszą skórę. Ponadto sposób podania tych składników (za pomocą igły) jest całkowicie bezpieczny i dodatkowo pobudza skórę do regeneracji.
Zanim poddamy się jednemu ze specjalistycznych zabiegów, aby usunąć rozstępy, warto najpierw zgłosić się do Clinica Cosmetologica na bezpłatne konsultacje. Podczas takiego spotkania kosmetolog dokładnie ogląda skórę pacjenta, ocenia jej stan i dopiero wtedy zaleca odpowiednią kurację. Dzięki takiej konsultacji dowiemy się, jak zadbać o naszą skórę, żeby wyglądała estetycznie i była zdrowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

94 − 90 =