Trzustka

Jak pozbyć się cellulitu z ud?

Oceń artykuł

  Cellulit jest zmianą skórną często opisywaną jako „pomarańczowa skórka”. Jest spowodowany przez małe wypukłości tłuszczu (zwane brodawkami tłuszczowymi) w skórze właściwej. Ta strukturalna zmiana podskórnego tłuszczu wystającego nadaje skórze „nierówny” wygląd określany jako cellulit. Może występować zarówno u mężczyzn, jak i kobiet, ale bardziej powszechny jest u płci żeńskiej, ze względu na różne rozkłady tłuszczu, mięśni i tkanki łącznej. Od 80 do 90 procent kobiet może doświadczyć cellulitu w pewnym momencie swojego życia.

 Czynniki ryzyka rozwoju cellulitu obejmują:

– wiek
– uwarunkowania genetyczne
– zapalenie tkanki
– zwiększona tkanka tłuszczowa spowodowana przyrostem masy ciała
– utrata kolagenu
– słabe krążenie (częsty problemem na nogach)
– zły drenaż limfatyczny
– przerzedzenie naskórka (zewnętrzna warstwa skóry)

cellulit z udChociaż cellulit na uda może być frustrujący, pod względem ogólnego stanu zdrowia, nie ma nic z natury nie w porządku z jego posiadaniem. Mimo to zrozumiałe jest, że wielu ludzi chce się go pozbyć, ze względów kosmetycznych.

Istnieje wiele domowych sposobów zaradczych i ćwiczeń, które pomogą w walce z cellulitem.

  • Masaż
    Można wykonać go w domu lub przy pomocy profesjonalnego masażysty. Masaże mają dodatkowo wiele korzyści dla ciała i umysłu, ale  przede wszystkim redukują cellulit z ud poprzez poprawę drenażu limfatycznego i rozciągnięciu tkanki skórnej. W parze z kremem antycellulitowym daje pożądane efekty. Testowany dermatologicznie dobry krem na cellulit Vialise z aktywnymi składnikami zwalczy problem, ale kluczowym elementem jest proces masowania. Ponadto, wiedz, że tylko jeden masaż nie pomoże, jeśli chodzi o cellulit. Musisz powtarzać proces konsekwentnie, aby osiągnąć i utrzymać pożądane rezultaty.
  • Bioaktywne peptydy kolagenowe
    W jednym z przeprowadzonych badań stwierdzono poprawę cellulitu u kobiet przyjmujących bioaktywne peptydy kolagenowe. Suplementy te były podawane kobietom zarówno o niższej wadze, jak i wyższej, przez okres sześciu miesięcy. Ogólnie odnotowano spadek cellulitu na udach. Chociaż wyniki są interesujące, potrzeba więcej badań, aby potwierdzić rolę suplementu w poprawie cellulitu.
  • Pij więcej wody Woda pitna to kolejna niedroga opcja, która może pomóc w zwalczaniu cellulitu. Nie tylko utrzymuje nawodnienie, ale także pomaga usunąć toksyny, które mogą prowadzić do gromadzenia się tłuszczu. Woda może również wspomagać krążenie i przepływ limfatyczny.
  • Ćwiczenia Niektóre ćwiczenia nóg i pośladków mogą pomóc w poprawie wyglądu skóry wokół okolicy ud. Bardzo efektywnymi ćwiczeniami są przysiady. Aby wykonać przysiad:

1. Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość barków i upewnij się, że palce są skierowane do przodu.
2. Obniż swoje pośladki tak, jakbyś siedział na krześle, upewniając się, że twoje kolana nie wysuwają się poza stopy. Wróć do pozycji wyjściowej, a następnie powtórz.

Możesz dołączyć do swojego treningu również ćwiczenia aerobowe, takie jak: jazda na rowerze, taniec, wędrówki, bieganie, spacer czy pływanie. Kluczem tutaj jest znaleźć aktywność, którą faktycznie lubisz i trzymać się jej. Jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć, najpierw skonsultuj się z lekarzem.

  • Zmiany w stylu życia Zdrowa dieta, wykluczająca proste węglowodany, takie jak biała mąka, cukier i przetworzoną żywność, ograniczenie spożycia coli i napojów energetycznych, unikanie także palenia i alkoholu – oba tworzą toksyny w ciele, wykonywanie profesjonalnych zabiegów redukujących cellulit, takie jak laseroterapia czy karboksykoterapia. To wszystko sprawi, że skóra będzie się cieszyła pięknym i zdrowym wyglądem.

Polecamy artykuł: Krem na cellulit – Prawdopodobnie najlepsza metoda w walce z cellulitem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 2 =